Lapsevanemate koolitused
Send to friend

Esileht » Koolitus » Lapsevanemate koolitused

Lapsevanemate koolitused

 

Hea lapsevanem!

Septembris algas Lapsevanemate klubi 2016/17 hooaeg!

Oleme Lapsevanemate klubis seadnud 2016/2017 hooaja eesmärgiks toetada Sind kasvatusliku teadlikkuse tõstmisel. Ma arvan, et kõik lapsevanemad on kogenud nõutust ja ebakindlust, mõnikord lihtsalt ei tea, kuidas oleks kõige õigem käituda.

Kasvatuses on suur osa katse-eksituse meetodil. Lapsed on erinevad ja vanemad, kodud, olukorrad on erinevad. Keegi ei pea kõiki vastuseid teadma, keegi ei saagi kõike teada ja kohe algusest peale õigesti teha. Meie ülesanne vanematena on olla avatud ja uudishimulik, oma lapse parima kasvukeskkonna nimel peame pidevalt otsima vastuseid sellistele küsimustele nagu:

  • Kui palju vajab mu laps praegu iseseisvust ja kui palju kontrolli?
  • Millist arenguülesannet laps praeguses etapis täitma peaks ja kuidas ma saan teda selles toetada?
  • Milline osa minu kasvatus-käitumisest tuleb mu vanematekodust ja oma lapsepõlvest ja kas ma teadlikult tahan oma last samuti kasvatada?
  • Millised mõjutusvahendid on õigustatud millistes tingimustes?
  • Kus asun vanemana skaalal domineerimine-minnalaskmise ja kus asun skaalal soojus-külmus?
  • Jpm

Ülal mainitud küsimustele on võimatu anda ühest vastust, seepärast hoiame ennast kogu klubiperioodi vältel avatuna mõtetele ja oleme valmis uudishimulikult neid küsimusi uuesti ja uuesti peas keerutama ja läbivate teemadena klubikohtumiste jooksul käsitlema.

Lapsevanemate klubi kohtub Perekasvatuse instituudis septembrist juunini kümnel korral, kohtumised toimuvad iga kuu teisel neljapäeval kell 18-19.30(20.00). Iga kord on erinev teema, mille üle arutleme, nii et olete oodatud osalema kõigil 10 korral, aga võib tulla ka üksikuks õhtuks, mis eriti huvi pakub.

 

Teemad

22. sptember 2016 Inger Kraav Milline kasvatusstiil valida?
20. oktoober 2016 Siiri-Liisi Kraav Lapsega rääkimine - kuidas lähendeda ja mõjuda veenvalt eri vanuses lastele
17. november 2016 Siiri-Liisi Kraav Tugev kontakt pereliikmete vahel, kinnitamise kunst (soovitav tulla koos kaaslasega)
15. detsember 2016 Siiri-Liisi Kraav Meie alateadlikud mustrid, mida lapsele edasi anname
19. jaanuar 2017 Inger Kraav Sisendused, mida me enese teadmata lastele anname ja nende tagajärjed
16. veebruar 2017 Siiri-Liisi Kraav Vanemilk süütunne: Kas ma olen ikka piisavalt hea vanem?
23. märts 2017 Inger Kraav Lapse keele areng ja raamat lapse elus
20. aprill 2017 Kristin Varm Uni ja puhkus, lapse aja sisustamine
18. mai 2017 Siiri-Liisi Kraav Mäng. Üle- ja alastimuleerimine
22. juuni 2017 Kristin Varm Õnnaksed (õed-vennad) peres, kas sõbrad või vaenlased?

 

Registreeri kursusele siin.

Osalemine kõigil kümnel klubiõhtul ühele vanemale 179€, kahele sama leibkonna vanemale kokku 250€

Osalemine ühel klubiõhtul 20€ kahel sama leibkonna vanemal kokku 30€

 


Perekasvatuse Instituudi vanemakoolitused töötavad kahel suunal - ennetus ja abi.

Ennetus
Alates 1998. aastast viivad Perekasvatuse Instituudi professionaalsed lektorid läbi ennetava loomuga informatiivseid koolitusi (vt täpsemalt vasakpoolse menüü linkidest), millel on sobiv osaleda kõigil lapsevanematel, vanavanematel ja teistel kasvatusküsimustest huvitatud inimestel. Selliste koolituste teemadering on väga lai (vt vanusegruppide kaupa vasakult rippmenüüst). Ennetava loomuga kursused toimuvad reeglina loeng-vestlusringina. Vanemad saavad kahe akadeemilise tunni jooksul kuulata professionaalse lektori sissejuhatuse teemasse ja põhipunktid ning osaleda vestlusringis, kus iga vanem esitab oma probleemi, küsimused ja seisukohad. Teiste vanemate kogemuste kuulamine annab palju tuge ja julgust oma kasvatustegevuses.

Abi
Alates 2011. aastast käivitub Perekasvatuse Instituudi koolitusprogramm "12 sammu kodurahuni". Selles programmis saavad abi need vanemad, kes tõesti kogevad oma lapse kasvatamisel raskusi ja tunnevad, et vajavad nõuandeid ja abi.
"12 sammu kodurahuni" on programm, kus sama grupp käib koos 12 järjestikusel nädalal. Rühma kohtumistes on iga kord oma osa uute teadmiste ja oskuste õppimisel, mille juures on oluline kaaslaste toetus. Kuulates teiste inimeste muresid, on kergem mõista, et kasvatuses on probleeme kõigil ja see, et lapsega raskusi on, ei tee meist veel halbu lapsevanemaid.
Programmis "12 sammu kodurahuni" on kombineeritud grupiteraapia ja individuaalteraapia meetodid.

Tellimine
Kõiki PKI lapsevanemakoolitusi on võimalik tellida oma asutusse (lapsehoid, lasteaed, kool, huviring või ka sõpruskond). Tellimiseks saada kiri pki@pki.ee. Hind kokkuleppel.

Erinevad koolituste teemad laste vanuse kaupa leiad vasakul asuvast menüüst.

A. Weizenbergi 6-2, 10150, Tallinn tel: +(372) 5378 9092 e-mail: pki@pki.ee

Opus Online