IMAGO paarisuhteteraapia
Send to friend

Esileht » Nõustamine » IMAGO paarisuhteteraapia

IMAGO paarisuhteteraapia

Imago paarisuhteteraapia töötab hästi nii abikaasade, romantilise suhte partnerite, vanemate ja laste või tülli läinud sõprade vahel. Imago suhteteraapia peamiseks baasuskumuseks on see, et me oleme sündinud suhtes, haavata saanud suhtes ja ka tervenemine saab toimuda suhtes. Sageli aga, kui suhe on kriisis, siis puudub partneritel oskus ja võime teineteist kuulata ja mõista nii, et sellest nende suhtele kasu oleks. Siin tulebki Imago terapeut appi – ta loob turvalise keskkonna ja aitab juhtida partnerite omavahelist vestlust nii, et mõlemad pooled saaksid välja öelda oma seisukoha. Välja öelda nii, et teine seda tõesti kuuleb ja mõista püüab. Terapeut aitab ka paaril näha sügavamaid haavu reaktiivse käitumise taga – kuidas kummagi paarilise varasemad kogemused on meid teatud teemade suhtes eriti tundlikuks muutnud. Sellest algab tervenemine ja koos kasvamine.

Imago suhteterapeut ei anna kunagi oma hinnanguid paari suhtele, ei mõista kedagi hukka ega õigeks.

Imago suhteteraapiast on kasu nii neile paaridele, kelle suhe on väga raskes kriisis, kui ka neile, kes lihtsalt soovivad omavahelist ühendust veelgi sügavamaks ja lähedasemaks muuta. Ka paarid, kes on otsustanud suhte lõpetada, saavad seda terapeudi toetusel teha turvalisemalt ja konstruktiivsemalt, eriti silmas pidades peres kasvavate laste vajadusi.

Lisaks Imago suhteteraapiale, pakume ka kursuseid:

"Teekond soovitud armastuseni" on paaride töötuba, mille tõhusust on hinnatud võrdseks 6-kuulise paariteraapiaga. Sügav koos-kogemine ja kasvamine, kus 2 päeva jooksul partnerid õpivad iseseisvalt kasutama Imago dialoogi, õpivad mõistma oma ja partneri reaktiivseid käitumisi ja lapsepõlvehaavu, loovad suhtevisiooni edaspidiseks ja õpivad uuel moel oma suhtes hoidma ja elavdama armastust ja romantikat.

"Uus viis armastada" on 6-nädalane suhtekursus (kohtumine ühel õhtul nädalas), kus süstemaatiliselt läbitakse suhte jaoks olulised teemad.

"Alustage õigesti, jääge kokku" on 1-päevane stardikursus abiellujatele või suhte alustajatele, et enne kui suhtes keerulisi aegu ette tuleb, oleks juba omandatud oskus nendega toime tulla.

Loe lisaks

IMAGO paarisuhte teemalised lood meie blogis.

A. Weizenbergi 6-2, 10150, Tallinn tel: +(372) 5378 9092 e-mail: pki@pki.ee

Opus Online